آیا آپنه خواب درمان دارد ؟ بله، تست آپنه خواب در خانه

اعضای تیم خواب، اطلاعاتی که از طریق تست آپنه خواب در خانه جمع آوری شده اند را تحلیل و تفسیر می کنند. این امر ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد. سپس متخصص اختلالات خواب با شما تماس خواهد گرفت تا درباره نتایج بحث و گفتگو شود. چنانچه نتایج نا معلوم باشد، ممکن است پزشک انجام تست خواب در کلینیک را توصیه کند.

0 3,821

تشریح تست آپنه خواب در خانه

تست آپنه خواب
تست آپنه خواب در خانه

تست آپنه خواب در خانه این امکان را در اختیار متخصص اختلالات خواب قرار می دهد که اطلاعات کافی برای تشخیص آپنه انسدادی خواب موجود در شما را تشخیص دهد. این روش به شما اجازه می دهد تا در منزل خودتان، تجهیزاتی که اطلاعات نحوه تنفس تان در طول خواب را جمع آوری می کند به خود متصل کنید. معمولا می توانید این تجهیزات را خودتان تنظیم کنید.

دستگاه های تست آپنه خواب در خانه دارای انواع متعددی است که سنسور ها و تجهیزات مختلفی دارند. این دستگاه ها، تنفس و سطح اکسیژن خون را اندازه گیری می کنند. برخی از آن ها ممکن است ضربان قلب یا سایر اطلاعات مربوط به بدن تان را نیز اندازه گیری کنند.

از تست آپنه خواب در خانه جهت تشخیص آپنه انسدادی خواب استفاده می شود. یک متخصص ممکن است تست آپنه خواب در خانه را در موارد زیر توصیه کند:

  • احتمال این وجود داشته باشد که آپنه خواب انسدادی متوسط ​​تا شدید داشته باشید
  • به غیر از آپنه انسدادی خواب به هیچ وضعیت مهمی مشکوک نباشد

در موارد زیر انجام تست آپنه خواب در خانه توصیه نمی شود:

  • در معرض خطر بالای آپنه انسدادی خواب قرار نداشته باشید
  • پزشک تان به وجود یک اختلال خواب دیگر در شما مشکوک باشد
  • به سایر شرایط خاص پزشکی از جمله بیماری های ریوی، بیماری های عصبی عضلانی و یا نارسایی احتقانی قلب مبتلا باشید

در این موارد، پزشک تان ممکن است به جای یک تست آپنه خواب در خانه ، انجام تست خواب در کلینیک را توصیه کند. تست خواب در کلینیک، کامل ترین روش جهت ارزیابی خواب تان را فراهم می سازد.

 

فرایند تست آپنه خواب در خانه

تست آپنه خواب در خانه
تست آپنه خواب

تست آپنه خواب در خانه از این رو طراحی شده است که یک راه مناسب برای جمع آوری اطلاعات در خصوص خواب تان به شمار می رود. در روز انجام تست تان موارد زیر را رعایت کنید:

  • سعی کنید تا حد امکان به طور منظم برنامه روتین خود را دنبال کنید
  • از چرت زدن اجتناب کنید
  • پس از صرف ناهار از مصرف کافئین پرهیز کنید

اگر به طور منظم دارویی مصرف می کنید، با متخصص خواب خود در این خصوص مشورت کنید. پزشک تان ممکن است به شما توصیه کند که به طور موقت مصرف آن دارو را متوقف کنید.

قبل از انجام تست آپنه خواب در خانه ممکن است مجبور شوید جهت گرفتن تجهیزات به مطب پزشک تان مراجعه کنید. در برخی موارد نیز ممکن است تجهیزات تست آپنه خواب در خانه را ارسال کرده و درب منزل تحویل تان دهند.

یکی از اعضای تیم خواب به شما دستورالعمل هایی در خصوص نحوه استفاده از دستگاه تست آپنه خواب در خانه ارائه می دهد. این یک فرصت مناسب برای شما به شمار می رود تا چنانچه ابهام یا سوالی دارید، آن را مطرح سازید.

شما می توانید طبق روال همیشگی در ساعات خواب خود به خواب بروید. هنگامی که آماده خواب شدید، سنسور ها را به بدن خود متصل کنید. ممکن است از شما خواسته شود یا حین ورود به رختخواب دکمه روی دستگاه را فشار دهید یا حین به خواب رفتن. هنگامی که از خواب بیدار می شوید، می توانید حسگر ها را از خود جدا سازید. ممکن است مجبور شوید دستگاه را به مرکز خواب بازگردانید یا آن را با پست ارسال کنید.

 

نتایج تست آپنه خواب در خانه

تفسیر تست خواب
تفسیر تست آپنه خواب

اعضای تیم خواب، اطلاعاتی که از طریق تست آپنه خواب در خانه جمع آوری شده اند را تحلیل و تفسیر می کنند. این امر ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد. سپس متخصص اختلالات خواب با شما تماس خواهد گرفت تا درباره نتایج بحث و گفتگو شود. چنانچه نتایج نا معلوم باشد، ممکن است پزشک انجام تست خواب در کلینیک را توصیه کند.

ممکن است بنا به دلایل زیر به تست خواب در کلینیک نیاز داشته باشید:

  • تست آپنه خوابی که در خانه انجام داده اید، به اندازه کافی اطلاعات را برای تشخیص پزشک ثبت نکرده است
  • نتایج تست آپنه خواب در خانه نشان می دهد که شما به آپنه انسدادی خواب مبتلا نیستید و پزشک به یک اختلال خواب دیگر مشکوک است

چنانچه آپنه انسدادی خواب در شما تشخیص داده شده است، پزشک تان در خصوص گزینه های درمان مناسب برای شما با شما بحث و گفتگو خواهد کرد.

شاد و سلامت باشید.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

http://sleepeducation.org/essentials-in-sleep/home-sleep-apnea-testing/testing-process-results

منبع منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!